Novorossiysk'in Karadeniz Limanı lojistik açıdan dünyanın en önemli mevkilerinden biri. Rusya'nın en büyük liman işletmesi olan Noovorossiysk, Avrupa ve Asya arasında 74 milyon ton yük sevkiyatı yaparak önemli bir denizcilik merkezi olduğunu ispatlamıştı.

Böylesi yüklü miktarlarda sevkiyat yapan liman, 2.5 ve 7 tonluk kapasiteleriyle 23 Clark forklifti de bünyesine katarak büyümesine hız kazandırdı. 700 milyon dolar yatırım yapılacak olan limanda forkliftler yeni terminaller, yollar ve ray bağlantıları yapılması için kullanılacak. Yani limana gelen 23 Clark forklift ile kargo yüklemesinin yılda 100 milyon tona çıkartılması planlanıyor.

Petrolün taşımacılık açısından en değer taşıyan yük olduğu düşünülse de kimyasal yükler, tahıl, şeker, demir cevheri, döküm demir, hurda metal, çimento, demir harici metaller, kara metaller, kereste ve konteynerlerin de dünya taşımacılığındaki yeri küçümsenemeyecek kadar önemli. Novorossiysk limanında çalışmaya başlayan 23 Clark forklift bu önemin altını çizmek için hizmete geçti.

 

23 forkliftin hizmete girdiği konteyner terminali liman için büyük önem taşıyor. Limandaki bu büyüme ülkede yüksek otomasyon derecesi, depolama alanının efektif kullanımı, iyi kontrol ve takip sitemi, ve verimi maksimuma ulaştırma hizmeti olarak tanımlanıyor.

Novorossiysk için en doğru ihtiyaçların neler olduğu bilerek yola çıkan Clark ekibinden Moskova Clark bayisi Elena Kossareva'ya göre Clark forkliflerin böylesi bir gelişim için seçilmesinin en büyük sebebi ergonomik dizaynları ve yüksek performans sağlayan sağlam yapıları.

 

 

 

 

 

Telif Hakkı © 2024 Clark FORKLİFT. Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım DLINE